top of page

Kendimizden bahsedelim

wheat-gece086372_1920.jpg

Hikayemiz

Balıkesir Manyas'ta 10 yaşında olan Makarna Manyas markamızın aslında 4 kuşak geçmişi vardır. 4 kuşak boyunca işlediğimiz arazilerimizde hali hazırda çiftcilik yaparken nitelikli bir ürün ortaya çıkarma isteğinin bir sonucudur MakarnaManyas. Büyük emekle ektiklerimizin yeni bir forma dönüşme hikayesi de diyebiliriz. Kendi tarlalarımızda yetiştirdiğimiz organik sertifikasyon sürecinde olan, tohumlarını senelerce kullandığımız sebzelerimizden, yetiştirdiğimiz aromatik otlarımızdan ve Kaz Dağlarının eteklerinde yetişen endemik bitki örtüsünden, atalık tohumlardan makarnalarımızın besin değerini artırmak icin yararlanıyoruz. Yüksek kalitede semolinali makarna serimizin dışında, yerel ve yok olmaya yüz tutmuş verimi çok düşük olan buğdaylaımızı da yetiştirmeye başladık. Kavılca, kızılca, sarı buğday, siyez, karakılçık cinsi atalık buğday çeşitlerimizin tohumlarını ekip, öğütüp un haline getirerek, istenirse hamurumuza çeşnilerimizi ekleyerek makarna formuna getirip, vücuda besin değeri katacak, gluten seviyesi modern buğdaylara göre çok düşük olan keyif veren faydalı bir gıda sunduk. Ayrıca hassas vücutlara özel; şifasi bol üzüm çekirdekli, zerdeçallı, %100 karabuğdaylı özel içerikli üretim yaptığımız çeşitlerimiz de bulunmakta. Stoklu degil isteğe özel calışma sistemi geliştirdik. Bu şekilde talep edilen buğday cinsine istenilen formu kazandırıp çeşnilendirebiliyoruz. 3 dakika pişme süresi olan makarnalarımızın 41-43 derece arası 14 saat kurutma sistemiyle besin değerlerini öldürmeden uzun süre raf ömrü sağlayabiliyoruz. Piştiğinde ise sanki az önce hamuru açılmış ve masanıza sunulmuş hissi uyandırıyor.

MAKARNAMANYAS OLARAK BIZ;

Dünyadaki tüketim trendlerini , gıda anlayışlarının ve Italya'da üretilen Italyan Makarna'larının izini sürerek

artizan , fonksiyonel ve lezzetli makarnalar ile ülkemizde Türk Makarna'sı imajına bir katkımız ve rolümüz

olması gayreti ile makarnalar üretmekteyiz.

MAKARNAMANYAS SAĞLIĞA FAYDALI KEYIF VEREN MAKARNALAR ÜRETİR. 

Sadece karbonhidrat deposu olmaktan ve yedikten sonra kilo ve glüten kaygısı çekilmeden hücre besleyen ,masum içinde hiçbir kimyasal katkı ve tutucu gam kullanılmadığından her yaşın içine sinerek tüketeceği fonksiyonel makarnalar üretmekteyiz. 
Bu makarna teamüle aykırı önceliği sadece ve sadece yedikten sonra vücüdümda ne yapacak sorusu ile sofraya oturanların ve doyanların makarnasıdır.

AR-GESİ TAMAMLANAN BAKLİYAT VE FERMANTE SEBZELİ TARHANA MAKARNASI 

Çığ gibi büyüyen glüten hassasiyeti buğday ununa ve buğdaylı her şeye karşı duyulan tepki yeni yeni beslenme yaklaşımlarının doğmasına sebep olmuştur.
Sağlıklı ve zararsız addedilen gıdalarda ise lezzetsizlik ve tek düzelik sıkıntı yaratacak özelliklerdedir. Bu inovatif standardı oturmuş ürünlerin geceli ithal ve pahalıdır.
Biz bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak ekonomik ve lezzetli bakliyat makarnaları çeşnileri hazırlamaktayız.

bottom of page